2015-10-26

Co robimy, jak Nas nie ma?


Przeprowadzamy się na przykład...

Mało Nas tu, oj mało ostatnimi czasy. Na fejsbuniu trochę więcej, ale też niewiele.
Głównym sprawcą zamieszania była przeprowadzka, przygotowania do przeprowadzki, ciągnący się remont, zmiany w życiu zawodowym i takie tam różne inne.
Oczywiście w międzyczasie coś tam robiliśmy, pojawialiśmy się tu i tam - co jeszcze bardziej rzutowało na ciągnący się remont ;)

No ale może zacznijmy od najbardziej aktualnych newsów.
Od pierwszego października jesteśmy już stałymi mieszkańcami województwa opolskiego - konkretnie Kędzierzyna-Koźla. Jest tu zupełnie inaczej, niż w czeskiej Ostravie, czy rodzinnym Jastrzębiu. Głównie z powodu bardzo wąskiego jeszcze grona znajomych, dużo większej odległości od rodziny i nieznajomości spacerowych okolic. Ale powolutku się ogarniamy :) Mamy pod nosem świetny gabinet weterynaryjny, spory las do biegania i spacerów w tygodniu, na wypaśne spacery na polach dojazd w 10 minut.

Głównym atutem mieszkania razem jest brak konieczności weekendowego dojeżdżania :)
Ale widzimy już też pozytywny wpływ na psiaki - głównie Zarę. Większa stabilizacja, większe mieszkanie (psiaki mają do dyspozycji swój pokój), zrównoważony Taurus bardzo dobrze wpływają na Zarę, Sensi i ich wspólne relacje. Poprawiło się do tego stopnia, że cała trójka zostaje sama na 8-9 godzin pracy bez zamykania dziewczyn w klatach. I jeszcze nikt nikogo nie poturbował ;)
Dziewczyny bardzo często sypiają razem w jednej klatce. Zara coraz pewniej zachowuje się w obecności Taurusa. Zaczęła go nawet od czasu do czasu zaczepiać do zabawy. Taurus przy tych dwóch wariatkach jest bardziej żwawy ;) i ma motywację do większej aktywności niż jedzenie i spanie - co w jego wieku akurat bardzo pomaga.

Integracyjne, poranne pieszczochy i czyszczenie uszu :)

Ostatnio cieszyliśmy się na spacerze, jak dzieci z powodu głupawki Zary :D
To była tak naprawdę pierwsza porządna głupawka Zary na spacerze - bez spiny, bez reprymend Taurusa, z naszym udziałem. Zara często gania z Sensi, ale trzeba je stopować - Zara za bardzo się nakręca i frustruje nie mogąc dogonić Sensi. Sfrustrowana Zara za bardzo używa wtedy zębów, próbując zatrzymać Sensi a wtedy często wkracza Taurus, żeby przywołać ją do porządku.
Tym razem Zara świrowała sama i kontynuowała kręcenie kółeczek kiedy dołączyliśmy do zabawy (zazwyczaj wtedy przestawała), Taurus ją totalnie zignorował (a to oznacza, że Zara wyluzowała i nie wysyłała niepokojących sygnałów). Fajnie się to obserwowało, a uśmialiśmy się przy tym nieźle. Tym bardziej, że zaraz po niej głupieć zaczął Taurus :D Wyobraźcie sobie teraz ośmioletniego, 80kg doga niemieckiego w trakcie "godziny świni" - komedia :D Dobrze, że w domu mu tak nie odbija ;)

Ale do rzeczy...
Poza przeprowadzką to czasem biegamy...

albo na kędzierzyńskim Parkrun


FotoFast

FotoFast

albo tak sobie po lesie


albo po kłodnickich polach w babskim towarzystwie


Jak nie biegamy, to odwiedzamy znajomych...
Którzy bardzo chętnie sprawdzą zasadność zakupu Skody ;)
I po spotkaniu z którymi konieczna jest kąpiel :)

Alwin (w bagażniku) i Dream testują :)

Szybka drzemka Alwina

Chłopaki potrafią być bardzo "wylewne"

Po drodze zaliczyliśmy również Tyski Dogtrekking - tak bardzo na spokojnie :)

A jak się nie przeprowadzamy, biegamy, spacerujemy itd. to leżymy kołami do góry lub śpimy :D
Taurus w roli głównej!Nie ma to jak popołudniowa drzemka :)
Posted by Paweł Skrzypiec on 5 październik 2015
Pozdrawiamy serdecznie ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz