2013-10-12

Komenského sady - Ostrava

Witajcie ;)

Dziś pogoda nas rozpieszcza ;) Oby tak zostało do jutro, bo mamy niecny plan dojechać w końcu na jakąs wycieczkę w góry...

Dzisiaj natomiast postanowiliśmy wybrać się do ostrawskiego parku, który bardzo przypadł nam do gustu. Duży, zadbany, w samym centrum Ostravy... i jeszcze psy można puszczać luzem. Czysta przyjemność sie tam przejść. Co prawda dzisiejszy spacer taki trochę na szybciora, więc i fotek mało... ale zobaczcie jak tam pięknie.

Dzisiaj pańcia dorwała aparat i sie pociła nad kadrami, więc żadne tam jakieś specjalne ;)Komenského sady to centralny park miejski w sercu Ostravy, jeden z największych parków miejskich w Republice Czeskiej. Ma powierzchnię około 30ha i rośnie w nim około 3000 drzew.

Dokładną lokalizację możecie sprawdzić w Google : http://goo.gl/maps/ZM9jY

Na terenie parku znajdziecie wszystko, co w miejskim parku być powinno. Zadbane trawniki, piękna roślinność, ławki i ławeczki, rewelacyjne ścieżki na rolki i rower, dreptak nad samą rzeką, pomniki, korty tenisowe i place zabaw. Wszystko jest naprawdę fajnie rozmieszczone i nawet w niedzielę, kiedy jest tam sporo ludzi można znaleźć kawałek trawnika "dla siebie", żeby porzucać psiurowi patyka czy frisbee.

Aaaa i bardzo ważna rzecz - kosze na śmieci - są, nawet całkiem sporo, stoją nietknięte ;) Co prawda nie zwróciłam uwagi na kosze na psie odchody jakoś, ale obczaję temat następnym razem. W każdym razie na trawnikach nie świecą żadne psie miny przeciwpiechotne :) My skorzystaliśmy z takiego zwykłego kosza, ale z ciekawości poszukam tych specjalistycznych :D
Oczywiście kilka fotek więcej na naszym FB :)

Pozdrawiamy!!!

5 komentarzy:

 1. serce roście jak widze te uśmiechnięte pychole! Za jakiś czas Smrodo mnie odwiedza:D

  pozdrawiam i zapraszam na moje rozdanie:

  http://czerwonafilizanka.blogspot.com/2013/10/rocznicowe-rozdanie-z-ceramika-sopocka.html#comment-form

  myślę, ze naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń
 2. jakie cudowne miejsce! Sama chętnie pospacerowałabym w takim parku :)
  Pozdrawiamy ciepło

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne miejsca , chętnie bym tam "zajrzała" . Fantastyczne ujęcia , widzę ,że Sensi doskonale doszła do siebie po sterylizacji ,tak trzymać !
  Pozdrawiamy .

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak pięknieeee! Wspaniałą jesień mamy w tym roku - suchą i słoneczną.

  OdpowiedzUsuń